Ми оновились! Ласкаво просимо до нового інтернет-магазину репродукцій АртФактор! Детальніше
Account 0

Закохані в картини-загадки Рене Магрітта

Коли ми вирішили написати про яскравих представників сюрреалізму, то знову таки звернулися до статистики запитів щодо відповідної тематики, що чудово відображає сьогоднішні уподобання та смаки наших громадян у виборі картин.Рене Магритт

І одним з перших серед сюрреалістів, в інтересах до його творчості та затребуваності творів, поряд із Сальвадором Далі був названий Рене Магрітт і його незвичайні картини. Причому примітно те, що життя самого Магритта вважається дуже звичайним. Особливо в порівнянні з його багатьма неординарними колегами з художнього ремесла.

Так, у Рене не було ранньої чи пізньої бідності, поганих пристрастей у вигляді надмірного захоплення алкоголем чи наркотиками, спадкових нервових хвороб, безшабашних любовних пригод, та постійного гарему з дружин та коханок. Найголовнішою його музою аж до смерті залишалася кохана дружина Жоржетта, з якою вони разом прожили 45 років.

Щоправда, не приховаємо, був у його біографії один широко відомий романтичний момент, коли він уже в досить зрілому віці серйозно захопився цінителькою скандальних перфомансів, такою собі дівчиною Шейлою. Але ця пристрасть майже за чотири роки у нього вичерпалася, до речі, як і у Жоржетти, яка в цей період теж не прогавила можливості спробувати себе в ролі коханки його друга та колеги – Поля Коліне. Бачите, навіть у цілком добропорядних буржуа іноді бувають сплески гормональної активності. А Рене був саме таким – спокійним, непублічним, десь навіть пересічним громадянином свого міста.

Проживала подружжя Магрітт у тихому та благополучному районі Брюсселя, у затишному та мальовничому будиночку. Куди вони переїхали після бельгійського Шарлеруа, де Рене жив у юності, де вони й познайомилися з Жоржеттою. Рене рідко виходив з дому «у світ», писав картини прямо у вітальні, одягався завжди непомітно і не особливо виразно. Чого вже зовсім не скажеш про його картини, які справляють у художньому світі справжній фурор. І які часто просять надрукувати картини на полотні в подарунок або для себе.

Загадки полотен майстра не мають однозначної відповіді

Великий вплив на творчість та манеру малюнка Магрітта зробив французький художник-сюрреаліст Адре Брютон. І хоча після повного розриву з ним Рене почав називати свої картини магічним реалізмом, а не сюрреалізмом, вплив Адре простежується у всіх його подальших роботах. А ось фірмовим почерком Магритта можна назвати зашифровані в його картинах ребуси і головоломки, присмачені також загадковими підписами. Майже у всіх своїх полотнах Рене постає як фокусник-ілюзіоніст, який приховує від публіки суть своїх трюків. І той, хто пропонує всім нам розгадати загадки його задумів. Розрізані на частини тіла, люди, що літають, голови-гармати та інші художні експерименти та комбінації з реальністю зустрічаються практично у всіх його картинах. І ці сюжети майже завжди сигналізують нам про оманливість видимого, ставлять глибокі філософські питання, що іноді стосуються суті самого життя.

Рене МагриттОднією з найвідоміших картин Магрітта є полотно, яке він назвав «Закохані» (або «Коханці»), де жінка і чоловік цілуються, але їхні голови оповиті білою тканиною і їхніх осіб не видно. До речі, є кілька версій цієї картини, є й така, де ці ж оповиті тканиною персонажі не цілуються, а ніби дивляться на глядача. Чому ця картина так привертає погляди? Чому особи героїв приховані? Що означає ця алегорія? Можливо, Рене так хотів повідомити про своє розуміння виразу «любов сліпа». А можливо, хотів сказати, що закохані це завжди загадка і для один одного, і для оточуючих. Тут кожен має додумати задум майстра сам. І такий прийом загадковості картини та пояснювального тексту-підпису використаний майже у всіх картинах Магрітта.

Ще одне знамените полотно, яке зробило Рене відомим у світі – це «Син людський». Згадка про нього є у багатьох серіалах, художніх фільмах і навіть у мультфільмах. Людина в казанку і пальто, зображена в цій картині на першому плані, і чиє обличчя закриває яблуко – це, ймовірно, сам Рене Магрітт. Так вважають усі і напевно, це задумував і сам художник, таким загадковим чином відволікаючи нас від його реального життя, яке він не любив виставляти напоказ. Ми ще раз зустрічаємо цього ж безликого джентльмена і в іншій картині «Людина в казанку», але там уже його обличчя закриває білий голуб, що пролітає. А у картині «Велика війна» на тому ж фоні вже стоїть витончена жінка із парасолькою, обличчя якої закриває букет квітів. Можливо Рене так зобразив свою матір, яка втопилася, наклавши на себе руки коли йому було 14 років? Чи жінку своєї мрії? Або себе в уявному жіночому образі? Розгадувати всі загадки полотен Магрітта доводиться постійно кожного разу, коли ми на них дивимося. І відповідь у кожного теж своя.

Але ми вважаємо, що всі хто шукає і замовляє для себе репродукції картин на полотні Рене Магритта, схожі в одному - вони такі ж пристрасно закохані в його творчість і загадки, як і закохані коханці на його знаменитій картині. /p>

Коментарі