Ми оновились! Ласкаво просимо до нового інтернет-магазину репродукцій АртФактор! Детальніше
Account 0

Джузеппе Арчімбольдо - предтеча сюрреалізму

Серед репродукцій картин на полотні, які замовляють у нашій студії для подарунків знайомим кулінарам або для прикраси кафе та ресторанів, часто зустрічаються картини не самого відомого у світі італійського художника Джузеппе Арчімбольдо. Хоча ми впевнені, що його полотна ви зустрічали бодай раз у житті. Тому що, побачивши ці картини їх потім забути неможливо, настільки вони оригінально зроблені і свіжо виглядають навіть сьогодні. А уявіть собі, що написані вони були понад півстоліття тому – у далеких 1500-х роках!

Важко сказати, що вперше наштовхнуло молодого художника відійти від написання звичайних полотен і почати малювання картин у такому своєрідному стилі, ніби конструюючи портрети з підручних засобів – із квітів та овочів, із листя та фруктів, із предметів та тушок тварин. Можливо, на Джузеппе вплинула книжкова спадщина знаменитого Леонардо да Вінчі, з якою його познайомив один із учнів маестро. А може, на таку манеру листа його надихнула робота в королівській кунсткамері, яку він довгий час очолював і сам підшукував для неї експонати по всьому світу.

Крім того, Джузеппе дуже любив природу, що й цілком знайшло своє відображення в його фантастичних портретах. Він довго гуляв, дивлячись навколо все нові й нові незвичайні та повсякденні предмети для своїх робіт. Або прямо вранці вирушав на місцевий ринок, де у величезній кількості купував свіжі овочі, квіти, фрукти, з яких потім створював свої шедеври.

Придивіться, з чого тільки складаються картини Арчімбольдо! Його «Бібліотекар» складений із книг, а «Офіціант» – із пляшок та бочок. "Повітря" - з різних порід птахів, а "Вогонь" - з чавунних гармат та полум'я. Але, мабуть, найвідомішими та найзатребуванішими, як подарункові картини на полотні, є «Флора», полотна із серії «Чотири сезони» та «Портрет імператора Рудольфа II в образі Вертумна», де художник зобразив свого монарха в образі римського бога родючості. Саме служачи імператору Рудольфу II, Арчімбольдо провів найбільше часу у житті. І від нього ж на подяку отримав усі свої дворянські титули. Хоча треба сказати, що художник не обмежувався лише написанням портретів для імператора та його гостей. Він досить вдало досяг успіху в організації королівських свят, турнірів, вистав і карнавалів, особисто створюючи для них оригінальні сценарії, та неповторні декорації, барвисті маски та ескізи костюмів.

Однак не можна сказати, що картини в стилі «маньєризму» мали тоді великий успіх у всіх верств суспільства. Церква в ті часи не дуже схвалювала такі експерименти Арчімбольдо. Його диптих «Адам» та «Єва», що складаються з маленьких дітей, був навіть оголошений єрессю, а за його плани написати в такому стилі портрет Христа, абати навіть погрожували художнику відлученням від церкви.

Після смерті Арчімбольдо в 1593 році його полотна були практично забуті на майже 400 років і знову набули популярності в минулому столітті, завдяки Сальвадору Далі та його колегам-сюрреалістам. Це вони «обтрусили пилюку» з оригінальних полотен і проголосили Джузеппе основоположником сюрреалістичного стилю. А його картину «Бібліотекар» вважали еталоном абстрактного мистецтва середньовіччя.

У нашій галереї картин ви можете знайти роботи художника Джузеппе Арчімбольдо та замовити друк репродукції на полотні. Крім цього у нас ви можете створити колаж з картин великих художників онлайн та замовити будь-яку вподобану композицію.

Коментарі